Sponsored by a trustworthy custom term paper writing

Рекомендації вчителям щодо використання системи дистанційного навчання

Що таке система дистанційного навчання Moodle (ДН).

Moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment, вимовляється «Мудл») – це модульне об’єктно-орієнтоване динамічне навчальне середовище, яке називають також системою управління навчанням (LMS), системою управління курсами (CMS), віртуальним навчальним середовищем (VLE) або просто платформою для навчання, яка надає викладачам, учням та адміністраторам дуже розвинутий набір інструментів для комп’ютеризованого навчання, в тому числі дистанційного. Moodle можна використовувати в навчанні школярів, студентів, при підвищенні кваліфікації, бізнес-навчанні, як в комп’ютерних класах навчального закладу, так і для самостійної роботи вдома.

Розглянемо два питання:

Методичні рекомендації вчителям щодо організації навчання з використанням системи ДН.

Методичні рекомендації учням щодо навчання з використанням дистанційних технологій.

Документи:

Положення про дистанційне навчання, затверджене наказом МОН України № 466 від 25.04.2013Гиперссылка
МОН змінило положення про дистанційну освіту

Перші кроки викладача в системі дистанційного навчання

Як зареєструватися викладачеві в системі дистанційного навчання?
Для організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання (ДН) спочатку необхідно зареєструватись в системі ДН. Для цього треба в самому верхньому рядку браузера вписати заголовок сайту info.xdpi.info і натиснути “Enter”.

Після загрузки сайту вводимо ім’я та пароль (Який необхідно взяти у Дементьєва П.І. ))):

Потрапляємо до своїх курсів:

Для редагування власної інформації в системі студент натискає «Мій профіль» в лівій частині екрану, далі «Редагувати інформацію».

Для роботи з курсом треба буде навчитись:

  • змінювати назву тем
  • вставляти напис (невеликий текст з малюнками)
  • вставляти посилання (на щось корисне в Інтернеті)
  • вставляти сторінки (лекція з малюнками)
  • вставляти файли (те що діти зможуть скачати)

Для дистанційного навчання потрібно буде 1-2 із цих об’єктів. Не треба напружуватися! ))

Рекомендована структура курсу електронного навчання:

  • Конспекти лекцій (або навчальні посібники). Лекційний матеріал повинен мати не менш ніж 10000 знаків (1/4 друкованого листа) на 1 академічну годину;
  • Методичні розробки для практичних та (або) лабораторних занять. Мають бути проведені докладні інструкції з вивчення матеріалу;
  • Тести або завдання для контрольних робіт, обсяг не менше 20 завдань з кожної теми. Для завдань можуть визначатися термін здачі, максимальна оцінка (студенти можуть закачувати відповіді на завдання на сервер, де автоматично записується час відповіді). Тести автоматично оцінюються. Підтримуються різні види питань: так/ні, вибір одного або вибір декількох варіантів, питання у відкритій формі, відповідність та інші. Тести можуть мати обмежені тимчасові рамки та інші налаштування;
  • Матеріали до самостійного розгляду. В методичних матеріалах до самостійного розгляду викладач повинен ознайомити студентів з метою виконання самостійної роботи, термінами та методикою виконання, формами контролю, критеріями оцінки виконаної самостійної роботи;
  • Питання для підготовки до екзаменів та заліків, в тому числі, питання для самоперевірки з відповідями та тренувальні завдання;
  • Довідникові матеріали, тлумачні словники. Навчальні матеріали за повнотою змісту мають бути складені таким чином, щоб мінімізувати звертання студента до додаткової навчальної інформації.
  • Рекомендована література.

З чого почати створення (редагування) власного курсу?

Після входу до власного курсу натискаємо кнопку «Режим редагування» у верхній правій частині екрана:

Вигляд курсу до розміщення матеріалів:

В кожній темі з’являється напис «Додати діяльність або ресурс». Після натискання на цей напис з’являється вікно, в якому потрібно вибрати необхідний Вам ресурс. На відміну від Діяльності. це легкий спосіб створити власний курс.

Вставляємо наші ресурси:

Вибираємо “Додати діяльність або ресурс” -> “Напис” -> “Додати”. Вводимо текст вставляємо малюнок, якщо потрібно -> “Зберегти й повернутись до курсу”.

Сторінку вставляємо так же. Тільки, після створення, вона відкриється в другому вікні.

При створенні посилання в першому рядку пишемо його назву (текс) а в другому рядку адресу сайту, куди треба перейти.

З файлом ще, простіше: написати його назву та перетягнути його с комп’ютера у віконце зі стрілочкою.

Вигляд курсу після розміщення матеріалів:

Для початку розбивати на уроки тему не обов’язково. Достатньо викласти потрібні матеріали, або посилання на них, завдання, а після карантину перевірити їх виконання.

Система ДН, також, дозволяє викладати більш складні завдання – “Діяльність”, які оцінюються, ведеться контроль терміну виконання, ведеться журнал оцінок та статистика виконання і т.д.