Sponsored by a trustworthy custom term paper writing

Хакатон «Креативна інтелектуальна особистість»

20.04.2018 року відбудеться перший тематичний освітній хакатон «Креативна інтелектуальна особистість», що об’єднає всі школи великого Добропілля. Його ідеєю є популяризація новаторської діяльності на основі традицій, а результатом – залучення українознавців до спільної діяльності в медіадіалозі «Скарбниця авторських вправ #креативінтелект».

Які задачі поставили організатори (НВК №1, ЗОШ №9, ЗОШ №16, відділ освіти Добропільської міської ради)?

  • Розширити відеотеку візуальних образів під час екскурсій музеями м. Краматорська;
  • збагатити уявлення учасників хакатону про розвиток креативної інтелектуальної особистості;
  • познайомити з формами та методами роботи учителів-предметників;
  • сприяти формуванню нового професійного досвіду;
  • умотивувати вчителя-предметника стати агентом змін у сучасному освітньому середовищі;
  • виробити рекомендації семінару щодо реалізації ідеї заходу.

Емоційна енергія заходу сконцентрована в гаслі:

«Подаруй сонце дитині – створи інтелект-галактику вдячних зірок».

Гуртувальні релаксаційні вправи (методика занурення)

Світлана Каплунова,

філолог НВК № 1 Добропільської міської ради

Сучасна українська молодь більше не хоче вибирати, молоді люди бажають максимально користуватися всім, що є навколо. Вони відкриті до змін, багатозадачні, прагматичні, хайпові, схильні до швидкого розвитку, мають кліпове мислення. Вони –  яскраві особистості-соняшники, для яких НУШ пропонує рівні комфортні умови співдії: постійне творення, гармонія між  матеріальним, пізнанням нового, самовдосконаленням, грою та розвагою.

Різність та «інакшість»  учнів не є перепоною для об’єднання, це стимул для визнання естетики світу в усіх його барвах. (Слайд 2) На картині Вінсента ван Гога «Ваза з дванадцятьма соняшниками» всі квіти не схожі, але їх краса набула вищої мистецької цінності в руках майстра (УЧИТЕЛЯ), який побачив її й показав усьому світові.

Перетворення школи на засадах соціальної рівності та згуртованості буде сприяти економічному розвитку і конкурентоспроможності нашої держави. (Слайд 3-4) Для цього як базу обрано особистісно-орієнтовану модель освіти, яка визначає пріоритетними принципи дитиноцентризму  й педагогіки партнерства.

Учитель при такій співпраці – творчий лідер, який об’єднує, зважаючи на індивідуальні особливості кожного учня. (Слайд 5) Вивчивши клас за допомогою практичного психолога, педагог Нової української школи складає свій інструментарій гуртувальних релаксаційних вправ, що зроблять урок не просто цікавим, а будуть розвивати компетентності партнерів.  Такі вправи допомагають  відпочити і є основою освітніх творчих завдань (методика занурення).

Так, на уроках за біоадекватною технологією улюбленими для  моїх учнів є дихальні вправи. (Слайд 6) Наприклад, під час інтеграційного уроку в 11 класі використовую «Дихання октави», фрагмент ( повільний вдих  на рахунок 1234567 через ніс, пауза 1, повільний видих на рахунок 1234567 через рот, пауза 1): Переходьмо на глибоке дихання під вітер  рідного українського степу. Вдих-видих. Вдих-видих. Перенесімося в травень 2018. Кожен із вас – майже випускник. ЗНО. Ви впевнені, радісні, компетентні. Навколо вас все дихає…навіть земля під ногами та зорі над головою. Адже наша планета починає проявляти своє дихання в травні, вона допомагає вам правильно й красиво почати крокувати дорогою дорослого життя. Вдих-видих. Вдих-видих. Елементи, які ви вдихаєте з кожним подихом, уже вдихали Г. Сковорода,  Т. Шевченко, В. Шекспір, Л. да Вінчі. Знання передалися міцно, їх треба тільки застосувати. Дихайте, застосовуйте досвід. Дихайте і любіть, любіть зародження світла. Ось так набираємося стресостійкості.

Використовуємо «Квадратне дихання» (вдих 1234, пауза 1234, видих 1234, пауза 1234) :

  • завдання для одинадцятикласників: дихати й у думках відповідати на запитання;
  • завдання для восьмикласників: дихати й обрати з пісні всі можливі види односкладних речень.

           Практичний міні-блок

  1. Робота в групах. На основі пісні гурту «Онука» скласти вправи.

1 група: 7 клас,  тема «Дієслово»;

2 група: 7 клас,  тема «Розвиток мовлення»;

3 група: 10 клас,  тема «Компоненти сюжету»;

4 група: 10 клас,  тема «Частини мови».

  1. Робота в парах. Згуртуймося й відпочиньмо! (Слайд 7) Спробуймо роздати один одному «Психологічну піцу»: намалюймо на спині сусіда піцу з 8 шматочків: 4 шматочки прекрасних побажань, 4 шматочки найефективніших знахідок НУШ. 

Довіряючи дитині, батькам у партнерських відносинах, не забуваймо про вдячність. (Слайд 8) У представленій вправі-матриці учень ( смайлик у центрі ) по годинниковій стрілці дякує всім по черзі ( можливим є мовне завдання: намагайся подякувати, використовуючи підрядні причини), однокласники замикають коло, перебуваючи в зоні підтримки, потім відбувається заміна.

(Слайд 9) Отже, вільна урокотворчість на засадах партнерства через практичний досвід сформує   життєву траєкторію учнів як яскравих особистостей,  залучених у постійний розвиток, що використовують свої десятивміння (компетентності) для розбудови потужної держави й конкурентної економіки. Майбутнє України за згуртованою спільнотою творчих та енергійних молодих людей – випускників Нової Української Школи!

НВК « Гімназія – ЗОШ І-ІІІ ст. №1»

Креолізований текст на уроках української мови та літератури  як актор активізації читацької  діяльності

 

Підготувала

учитель української мови

та літератури

Ситало О.О.

Роботи зроблять безробітними близько 800 млн. людей вже до 2030 року. Освіта – це великий іспит для нашого покоління. Те, як ми вчимо, й те, чому ми вчимо наших дітей – застаріло на 200 років. Ми не зможемо вчити наших дітей конкурувати з машинами. Вони розумніші. Вчителі, ми,  повинні перестати давати просто знання, ми повинні навчити чомусь унікальному, тому, чому не зможуть машини. Це емоційному інтелекту та соціальним навикам: людським цінностям, вірі, незалежному креативному мисленню, роботі в команді, турботі про оточення.
Із мережі Інтернет

Життя – це навчання , це вміння вчитися самостійно. У школі треба допомогти шукати відповіді на питання « як» і « чому», бо на запитання « що» – відповідає Google і штучний інтелект. Треба вчити тому, що не зможуть технології- вирішувати комплексні , етичні, моральні, ціннісні проблеми.
Із мережі Інтернет

Сьогоднішній читач – це людина, що живе в сучасному медіасвіті, свідомо чи несвідомо, зокрема Інтернетом, телебаченням та відео, і знаходиться під їх впливом. Школярі є переважно візуалами за типом сприйняття інформації, а отже, бачать світ через призму різноманітних     « картинок», відеозображень.  Зважаючи на це, сьогодні слід звернути увагу на креалізовані тексти.

Що ж таке креолізований текст? Це складне текстове утворення, у якому поєднуються вербальні (тобто словесні) та невербальні (що належать до інших знакових систем) елементи. Вони створюють певну візуальну смислову єдність, що комплексно впливає на реципієнта. Тобто це структура змішаного типу, у якому з метою створити якомога кращі вимоги для розуміння тексту представлені вербальні та візуальні засоби передачі інформації .

Серед видів креолізованих текстів, що можна запропонувати учням під час вивчення УЛ, звернімо увагу на такі: –комікси (як відомо, цей жанр, що об’єднує літературу та образотворче мистецтво, представляє собою історії в малюнках. Комікси користуються інтересом у школярів різного віку. Популярним різновидом коміксу є японські комікси – манги. Відомо, що в Японії манги читають представники різних поколінь. За допомогою такого креолізованого тексту, що є синтезом як образотворчого мистецтва, так і літературного явища, представлено різноманітні твори художньої літератури (пригоди і романтика, фантастика і твори на історичну тематику); – буктрейлер (відеоролик рекламного характеру про книгу, метою якого є популяризація певного твору);

 – мотиватор на літературну тему – зображення позитивного змісту, спрямоване на створення мотивації у прочитанні певного художнього твору;

 – постер на літературну тему – художньо оформлений плакат, що рекламує певний твір чи письменника;

 – буклет або брошура, що містить текстову та графічну інформацію про певну книгу або творчість письменника;

– фотоколаж на літературну тему з метою популяризації конкретного художнього твору або творчості певного письменника; – логотип (оригінальне графічне зображення, що пов’язується з конкретною темою або явищем) на літературну тему;

 – “дудл” (заставка для ГУГЛа), присвячена художньому твору або письменнику;

– скрапбукінг (від англ. scraps – дрібні папірчики, записочки, білетики та book – книжка) – це оформлення фотографій, різноманітних вирізок у сторінки та альбоми. Як відомо, укладання таких альбомів на різноманітні теми притаманне багатьом сучасним дівчатам-підліткам. А отже, це може використати і учитель літератури, запропонувавши школярам створити скрапбукінг, присвячений якомусь літературному твору або творчості письменника;

– кардмейкінг (від англ. card – листівка та making – робити) – це створення листівок ручної роботи. Останнім часом цей вид творчої діяльності дизайнерського характеру став хобі достатньо великої кількості молодих людей (переважно дівчат). Тематика таких листівок може бути різноманітною, зокрема і літературною .

Системне застосування креолізованого тексту значно підвищить рівень літературної освіти школярів, адже:

  • сьогодні зоровий спосіб оволодіння знаннями переважає над іншими (слуховим, дотиковим тощо), навіть коли навчальна ситуація передбачає використання комбінованої моделі подачі матеріалу;
  • відбувається інтенсифікація процесу за рахунок образно-цілісного сприймання інформації;
  • розширюється семантичне й асоціативне поле для аналізу й інтерпретації художнього тексту;
  • такий текст може успішно використовуватися на усіх етапах опрацювання художнього твору – докомунікативному, комунікативному й посткомунікативному;
  • стилізовані елементи й композиційні авторські рішення в К.т. (за наявності) дозволяють візуально увиразнити етнокультурну специфіку мистецьких явищ.

 

Отже, сучасне життя посилає вчителю літератури різні виклики, і він має реагувати на  них, бути конкурентноздатним у сучасному інформаційному просторі. Для цього  вчителю не треба цуратися тих нових видів діяльності, які здатні шляхом переносу інтересу з одного предмету на інший, враховуючи індивідуальні уподобання школярів,  залучити  сьогоднішнє інтернет-покоління учнів- візуалів до читання.

                    Список використаних джерел

  1. Дем’яненко О.О. Сучасна світова література в особах та медіасередовище: вплив мульт- та кіноекранізацій на сучасного читача [Електронний ресурс] / О.О.Дем’яненко // Збірник матеріалів Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції «Медіаосвіта – пріоритетний напрям в освіті ХХІ століття: проблеми, досягнення і перспективи». – Режим доступу до матеріалів : http://conf-hano.at.ua/
  2. Ісаєва О.О. Вивчення літератури в цифрову епоху: про реалії сьогодення і перспективи в майбутньому// Всесвітня література в школах України. – 2016. – № 1 (415). – С. 3-8.
  3. Ісаєва О.О. Креолізований текст на уроках світової літератури як фактор активізації читацької діяльності// [Електронний ресурс] – Режим доступу:http://ozonlit.org/kreolizovanyj-tekst-na-urokah-svitovoji-literatury-yak-faktor-aktyvizatsiji-chytatskoji-diyalnosti

Творімо, радіймо, єднаймося! А що Ви взяли б із собою в Нову українську школу?